Harp Twins feat. Volfgang Twins

28.02.2024

Původně jsem šel do Lucerny na paganfolkové Deloraine. Ale jako host vysoupila harfová dvojčata z USA HARP TWINS. Dvě harfy s podkresem zněly dobře, ale přes profláknutý pecky od Metallicy, Iron Maiden. AC/DC to pořád bylo takový sladký a zbytečně roztomilý. Ale, když v polovině jejich koncertu nastoupili urostlí "zlobivci" bubenící Volfgang Twins a opřeli se do kotlů, dostalo to přesně to, co mi chybělo. Bylo to prostě skvělý, neuvěřitelná kombinace vlajících víl s harfami a potetovaných, roboticky přesných bubeníků. Lidé najednou začali pištět, "hrozit" a koncert dostal úplně jinou atmosféru. To by byl event, to by byl večírek.....

Po nich vystupující DELORAINE na mě byli už moc slovanští a všudepřítomná fantasy nálada, dívky s elfími uchy, šedovlasí muži s  dlouhými vlasy do ohonu, napovídali, že nic mezi Within Temptation a Corvus Corax asi už neproběhne…. 

Po skladbě Ostara, která se mi asi nejvíc líbila na YT (a vlastně mě zlákala k návštěvě koncertu) jsem si řekl, že jsem zřejmě asi ještě nedozrál do téhle muziky. Je to určitě skvělá hudba, ale já jako neznalec pohanských rituálů, fantasy příběhů, postav a souvislostí jsem byl prostě mimo. Líbily se mi flétny sibiřské divoženky Máši a baryton Sparse, ale jako celek na to na mě bylo docela divoké a neuchopitelné.  Ale ničeho jsem nelitoval, je to jen zkušenost. 


Můj blog, moje názory, moje pravidla.....
.
 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!