Synchronicita Jaroslav Dušek & Jan Skryja

19.12.2021

Dohodli jsme s Irčou, že pojedeme do řevnické čajovny Cherubín na setkání s Jardou Duškem bez tématu. To je prostě takové sezení, které nemá dopředu dané téma, které se bude rozebírat a Jarda se chytí něčeho v prostoru s čím budou rezonovat i ostatní. Jeli jsme tam v době, kdy měla Iris velké problémy se spánkem po odchodu Járy a smutné záhrobní sny ve kterých jí navštěvoval se nedařilo uspokojivě vysvětlit a přetavit ve sny transformační. Domluvili jsme se, že když nás to nebude bavit půjdeme pryč a dáme si někde večeři. Jarda Dušek dorazil s jakýmsi vysmátým mladíkem a začal vysvětlovat, že je to Honza Skryja, který se věnuje lucidnímu snění a snům jako takovým. Hned jsme věděli, že jsme tam dobře! A tak se první nesmělý dotaz Iris, vztahující se ke snům ze záhrobí proměnil v hodně plodnou debatu, která se vlastně proměnila v rozhovor Iris, Jardy a Honzy. Věřím, že i ostatní tam byli dobře a dozvěděli se co potřebovali. Večer skončil vzájemným objímáním a ujišťováním, že všechno je jak má být a já jsem si uvědomil, že to byl naprosto učebnicový příklad Jungovy synchronicity, kterou vysvětluje jako příčinně nevysvětlitelné (akauzální) setkání dvou nebo více událostí v čase, které tím na úrovni prožívání subjektu získávají význam ač mezi nimi není přímá kauzální souvislost, a vymykají se novověké představě o náhodě.

Takže pokaždé, když budete chtít udiveně zvolat: "no to je ale náhoda, já jsem zrovna akorát…….", nebo když zavolá, či potkáte někoho, komu jste zrovna věnovali krátkou myšlenku, bude to pravděpodobně synchronicita. Nehledejte definici slova synchronicita, protože zabřednete do složitých definic o koincidenci psychického stavu pozorovatele se současnou, objektivní, vnější událostí…..

Prostě přijměte synchronicity do svého běžného života a začněte prožívat malé zázraky. A pokud vás to bude opravdu hodně zajímat, jak je to možné, jste na cestě k objevování kvantového světa. Neříkejte synchronicitám náhoda, nezaslouží si to!! Spíš o tom, co se Vám děje, přemýšlejte v širších souvislostech.

Můj blog, moje názory, moje pravidla.....
.
 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!