Tetování Karolína

19.09.2022

Moc roztomilá, tahle bytost, Karolína…… Vlastně na svůj věk ví hodně věcí, jediné, co ještě neví je to, že se týkají i jí a že všechny odpovědi, na své otázky už dávno ví… tak...

Já jsem si k ní zašel pro Jeřába. Tu myšlenku jsem nosil v hlavě už od návštěvy Hiroshimy, od kdy nemohu z hlavy dostat příběh Sadako Sasaki.

Stará japonská legenda říká, že každému, kdo složí tisíc papírových jeřábů (origami), se splní jedno přání. Sadako se o ní dozvěděla v nemocnici a měla přání, aby se uzdravila. Úkol splnila za necelý měsíc a ve skládání pokračovala dále, přesto se legenda nenaplnila a Sadako po dvou měsících od začátku skládání, ve věku 12 let, zemřela. Složila přes 1300 papírových jeřábů. (Jiná verze tohoto příběhu říká, že se jí podařilo složit pouze 644 papírových jeřábů, a tak její přátelé pro ni složili ostatní, aby jich měla vysněných 1000.)

Takže, můj jeřáb je taková vzpomínka na Hiroshimu a dívku Sadako. A v době, kdy zase elita chřestí zbraněmi, by si kluci měli udělat výlet do Hiroshimy, pobýt chvíli v pokoře před Památníkem míru, pak zajít do Hiroshima Peace Memorial Museum a velmi pečlivě si prohlédnout expozici. Ale to je asi vlastně blbost…….

Můj blog, moje názory, moje pravidla.....
.
 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!