Vatikán a Papež

17.09.2023

Dva roky vývoje trvalo Mercedesu, než vytvořil tento vůz, který je speciálně upraven. Jeho vyztužená karoserie nemá vůbec střechu a i čelní sklo je sklápěcí. Vzhledem k tomu, že jedním z papežových cílů je spasit duše celého lidstva a papež je také zastáncem ekologických cílů a řešení klimatických změn je příhodné, že základem běloskvoucího vozu v barvě mystic white je Mercedes-Benz G500 s pětilitrovým osmiválcem o výkonu 218 kW při 5500 ot./min. Ale jen pro přepravu papeže na středeční bohoslužby na Náměstí sv. Petra, asi zbytečně dobrý Abych nepůsobil příliš zaujatě proti Mercedesům, je potřeba i zmínit, že papež od VOLVO Italia dostal tmavě modré Volvo XC90, s mohutným vidlicovým osmiválcem o objemu 4,4 l. v bílé kůži Napa, s obložením z ořechového dřeva, chladicím oddílem v zadní středové loketní opěrce a zábavním systém SEAT, jehož součástí je DVD přehrávač s monitorem v obložení střechy. Vůz s pohonem všech kol je nejvyšším modelem řady s motorem V8 o výkonu 315 k (232 kW).

Skromnost v Novém zákoně a Ježíšovo učení o pokoře a skromnosti jsou ústředním bodem Nového zákona. V Markovi 9:35 Ježíš učí, že kdo chce být první, musí být služebníkem všech.
Pavel také poskytuje poučení o skromnosti v oblékání a chování ve svých dopisech rané církvi. Podobně v Kolosanům 3:12 Pavel vybízí Církev, aby si oblékla "soucitné srdce, laskavost, pokoru, mírnost a trpělivost", čímž ukazuje, že skromnost se netýká pouze oblečení, ale zahrnuje i charakter a chování člověka.

A proč tedy vlastně církev vychovává své věřící ve strachu před Bohem, dělá z věřících ubohé služebníčky, spínající v kleče sepjaté ruce?

Mává papež ze svých vozů bezdomovcům za zdmi Vatikánu, když vyjíždí na Viale Vaticano. A co na to bezdomovci? Asi také mávají a volají: "State bene, modesti rappresentanti della chiesa"


Můj blog, moje názory, moje pravidla.....
.
 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!